Кількість
|
Вартість
|
||
|
Пітбайк - це мініатюрний позашляховий мотоцикл, призначений для спортивних змагань і цивільного використання в якості розважального транспортного засобу.
Історія появи Пітбайка
Післявоєнний розвиток мото та автоперегонів призвели до сфери цивільного транспорту багато цікавих технічних рішень. Саме такими виявилися мінімотоцикли, які були потрібні технічному персоналу, який обслуговує гонки для швидкого пересування по піт-лейн. Спочатку з цим справлялися компактні велосипеди, згодом цю задачу на себе взяли легендарні Honda SuperCub. Але для мотокроссових перегонів був необхідний трохи інший вид транспорту, що вміє рухатися по покриттю з натяком на бездоріжжя. Еволюціонуючи з легендарної Honda Monkey і з'явився цей клас мототехніки, до кінця 90-их остаточно оформившись в повноцінний позашляховий мінімотоцикл.
Спочатку від пітбайк був потрібний малий розмір. Саме його мініатюрність залучила до лав своїх прихильників багатьох людей, яким традиційно високі ендуріки були не дуже зручні в освоєнні, і особливо дітям, які хотіли мати мотоцикл як у дорослих. З ростом популярності з'явилося чимало змагань на пітбайках. Маневреність, легкість в керуванні і швидкість освоєння піта поряд з відносною дешевизною стали головними причинами популярності. Але для пересічного мотолюбителя, особливо з не самих багатих країнах брендовий пітбайк залишався річчю недешевою. І в сучасній історії великими популяризаторами пітбайків стали китайські виробники, які запропонували недорогі і досить якісні моделі, які підходять як для аматорських змагань, так і для веселого проведення часу.
Особливості та види пітбайків
Конструкційно піт - це зменшена копія звичного кроссового мотоцикла. Обсяги двигунів варіюються від невеликих, дитячих моделей в 50 кубиків і до 150 к.см. Гнучкість конструкції дозволяє налаштовувати пітбайк під різні умови, шляхом заміни коліс і регулювань. З серійної моделі можна зробити мінімотард, і навіть стантовий мотоцикл.
Все пітбайки можна розділити на дві групи:
Спортивні
- Це виключно змагальні моделі, з мінімалістичним дизайном і комплектацією, що представляють собою виключно спортивний снаряд. Подібні піти не мають сертифікації, таким моделям заборонено виїжджати на дороги загального користування. До треку вони перевозяться на трейлері.
Сертифіковані цивільні моделі
- Такі Питбайк сертифіковані для руху по дорогах загального користування. Отже, вони мають світлотехніку (фари, поворотники і.тд), клаксон і інші атрибути сертифікованого ТЗ. На подібних моделях можна пересуватися по дорогах.
Часто спортивного піта чути здалеку, з-за дуже гучного вихлопу, за що їхніх власників не дуже люблять мешканці населених пунктів. Сертифіковані моделі більш доброзичливі до оточуючих.
Чи потрібні права для пітбайк?
В Україні діє практика обов'язкової наявності водійських прав для водіння транспортного засобу при русі по дорогах загального користування. Зрозуміло, що для допуску на ці самі дороги ТЗ повинен пройти сертифікацію. Ці правила поширюються і на пітбайки. Якщо у вас спортивний пітбайк, що не має сертифікації - то для його водіння водійське посвідчення не потрібно, але на дороги на ньому виїжджати заборонено. Трек, ліс, поле - ваше все. Якщо пітбайк має сертифікацію, і може виїжджати на дороги загального користування - то для цього необхідні права відповідної категорії А, а також він підлягає реєстрації в органах державтоінспекції, і у нього повинен бути реєстраційний номер.
Пітбайк - це найдешевший спосіб зануритися в світ мотоциклів, і особливо в світ позашляхового мотоспорту. У багатьох чемпіонів з ендуро і мотокросу першим байком був саме піт. Для невисоких людей, і особливо дівчат, легкий і маневрений пітбайк - це часто єдиний варіант отримати позашляховий мотоцикл. Ну а рядові покатушки по лісі з друзями - відмінне проведення часу. Набирає обертів і прокатний бізнес пітбайків, особливо в регіонах з цікавими ландшафтами і природою. Пітбайк - це весело і завзято, головне - пам'ятайте про захисне екіпірування. Цей малюк ганяє задеркуватіще будь-якого "кроссача".